Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Орлівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380525) був реорганізований і увійшов до складу Ренійської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Інформація про населений пункт с.Орлівка Ренійського району Одеської області

Село Орлівка розташоване  в долині Дунаю на півдні Одеської області в 292 кілометрах від обласного центру і 24 км. від районного центр. Виникло  село в 18 столітті, коли регіон був частиною Османської імперії. Вперше поселення згадується в 1771 році під назвою Картал (по-турецьки "орел»). Таку назву село носило до 1946 року, після чого стала Орловкой. За час існування село встигло побувати в складі Османської імперії, Молдовського князівства, Румунії (двічі), Російської імперії, СРСР (з 1940 року) і України.


Орловчане зустрічають Різдво Христове 25 грудня, незважаючи на те, що в цьому селищі живуть православні християни.

У селі Орлівка кожен рік 25 грудня проводиться унікальний язичницький обряд "Мошул" - румунсько-молдовський народний маскарадний звичай, що співпадає з датою Різдва унікальний обряд в Україні і можна зустріти тільки в с.Орлівка.

У перекладі з румунського "Мошул" означає "дід". Подивитися його приходять не тільки жителі Орлівки, а й жителі сусідніх сіл.

Суть обряду полягає в тому, що хлопці села діляться на дві великі групи, в кожній з яких є свій Мошул. Підготовка починається з 13 грудня, під час якої готують костюми та виготовляють маски. Потім же, обидві групи повинні обійти всі будинки на своїй території. Всього в обряді 27 колядок, але обов'язково знати 8 з них. Обійшовши всі будинки, обидві групи зустрічаються в певній точці села, де починають доводити свою перевагу над іншою групою. Все це виглядає як театральна постановка, під веселу музику.

Це супроводжується танцями хлопців в різній військовій формі, піснями, і биттям мітелок про землю, якими виганяють злих духів.

Обидва Мошул змагаються за звання кращого. Щороку між ними відбувається невелика «битва», в завершенні якої їм потрібно випити пляшку шампанського.


Площа території Орлівської сільської ради становить 7388,9 га.

Площа населеного пункту – 342,68 га.

Населення 2900 чоловік.

Домоволодіння - 1011.

У селі є 19 вулиць і 2 провулка

Національність – молдовани  .

Орлівська  сільська рада - сільський голова: Куванжи Михайло Володимирович, працює на посаді голови з 02 листопада 2015 року по теперішній час.

Секретар сільської ради – Фльоштер Альна Георгіївна, працює на посаді секретаря сільської ради  з 21 квітня 2006 року по теперішній час.

У центрі села розташована Свято – Миколаївська  церква – настоятель Нівня Георгій Миколайович.


У селі Орлівка працює:

  •  загальноосвітня І-ІІІ ступенів Орлівська школа на 640 місць (рік побудови 1977) в даний час навчаються 287учня, т.в.о.директора ЗОШ Стайку Міла Михайлівна;
  • Дошкільний Навчальний Заклад  «Світлячок» на 155 місць( рік побудови 1990) в даний час відвідують 96 дітей, керівник  Батринак Марія Іванівна;
  • Амбулаторія Загальної  Практики Сімейної Медицини  на 8 ліжок - завідувач Калдаре Феодосій Онуфрійович;
  • Будинок культури – директор Мийня Георгій Олександрович 

Наказом Одеської обласної державної адміністрації Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини №235 від 07 листопада 2016 року танцювального ансамблю «Опінкуца» Орлівського Будинку Культури підтверджено звання «Народний танцювальний ансамбль», керівником якого є Абгаш Наталя Миколаївна. Танцювальний ансамбль «Опінкуца» був створений 01 вересня 1981 року. У 1985 році ансамбль вперше отримав звання «Народного танцювального ансамблю». Неодноразово представляли район, область, країну в різних фестивалях і конкурсах, виступають на сценах міжнародного рівня з професійними колективами Молдови і Румунії.

березня 2016 року було створено вокальний ансамбль «Дорулец», керівником якого є Кирліг Мар'яна Василівна

Наказом Одеської обласної державної адміністрації Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини №247 від 25 листопада 2016 ода вокальному ансамблю «Дорулец» Орловського Будинку Культури присвоєно звання «Зразковий».

  • 2 сільські бібліотеки;
  • Бійцівський клуб «Картал» інструктор зі спорту  Буружиу Володимир Іванович

Юні борці клубу вже успішно представили наше село в особисто-командному турнірі з вільної боротьби  у районних, обласних змаганнях а також за межами країни   і займали призові місця.

  • Комунальне Підприємство «Джерело" - директор Кіронакі Михайло Іванович, працює 4 артсвердловин;
  • відділення зв'язку - начальник Перчун Євгенія Дмитрівна;

Орлівка   повністю газифікована і освітлена. Розвинена торговельна мережа - 16торгових точок.

У селі здійснюють свою діяльність ТОВ «Дунай Агрос» та ТОВ «Дунай  Агроінвест »основним видом діяльності е вирощування зернових і технічних культур та завдяки  їхньої фінансової допомоги у селі зроблено дуже багато.


Екопарк «Картал»

Екопарк «Картал» був створений в 2017 р Орлівською сільською радою у співпраці з ГО «Центр регіональних досліджень» за сприяння Національного екологічного центру України з метою популяризації  ідеї збереження і відновлення водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал» та комплексного використання його ресурсів для сталого розвитку громади с. Орлівка.

Екопарк розташований в Ренійському районі Одеської області між селом Орловка і озером Картал.

Офіційне відкриття Екопарка сталася 30 червня 2017 року. З  моменту відкриття Екопарк відвідало понад 1500 туристів з різних країн (Молдова, Румунія, Туреччина, Росія, Болгарія) і міст України (Одеса і область, Миколаїв, Харків, Київ, Маріуполь, Херсон), майже 40% - це діти від 2-х до 15 років.

Роботи над створенням Екопарка почалися в 1995 році, коли озера Картал було присвоєне звання водно-болотного угіддя міжнародного значення.

Екопарк "Картал" займає площу в 1500 га і є важливим місцем проживання, розмноження, линяння, міграції та зимівлі водоплавних і навколо водних птахів. Кількість гніздяться на території водно-болотного угіддя птахів може досягати 25 000 пар, а кількість зимуючих птахів досягає 40 000 особин.

Тут зустрічаються 32 види птахів, занесених до Червоної книги України, такі як каравайка, жовта чапля, білоглазий нирок і ходуличник, кучерявий і рожевий пелікани, а також три види птахів, що знаходяться під загрозою вимирання: малий баклан (70 пар, близько 1% європейської популяції), колпиця (150 пар, близько 3% європейської популяції) і червонозобая казарка.

У Придунайському регіоні зареєстровано 41 вид ссавців, 11 з яких відносяться хижим тваринам. 23 види включені до Європейського Червоного Списку, 8 - в Червону книгу України.

На цій території достовірно відзначено 11 видів земноводних і 5 видів рептилій.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *